Тиждень імунізації в Україні
Тиждень імунізації в Україні!
27 квітня – 3 травня
Профілактичні щеплення населенню в Україні здійснюють відповідно до Наказу Міністерства охорони здоровʼя України від 11.08.2014 № 551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні». Цим наказом затверджено Календар профілактичних щеплень, який встановлює строки проведення щеплень, перелік обов’язкових профілактичних щеплень, умови їх проведення, а також вимоги до документування та обліку вакцинації.
Важливо про вакцинацію.
Вакцинація — краще, ніж хвороба. Інфекційні хвороби можуть мати серйозні ускладнення, а щеплення — це безпечний спосіб формування імунітету.
Імунітет після хвороби не завжди пожиттєвий. Лише деякі хвороби, як кір чи краснуха, можуть дати довічний захист, але вони часто супроводжуються ризиком серйозних ускладнень.
Щеплення не гарантує, що дитина не захворіє, але значно знижує ризик важких форм захворювання, інвалідності чи смерті.
Колективний імунітет — наш спільний захист. Якщо вакциновано щонайменше 95% дітей, це захищає й тих, кому щеплення робити не можна (онкохворі, з імунодефіцитом, схильні до судом).
Що з побічними реакціями? Наприклад, вакцина АКДС може викликати місцеву запальну реакцію — це нормально. Важливо отримати від лікаря рекомендації, як діяти після щеплення.
Кому щеплення не роблять? Дітям з гострими інфекційними хворобами, онкохворим, із сильним імунодефіцитом або схильністю до судом.
Усі обов’язкові щеплення — безкоштовні в закладах охорони здоров’я, які співпрацюють з НСЗУ.